Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

AKTUALNOŚCI

23-01-2005

Stop nepotyzmowi na uczelniach

Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja zaapelowało do ministerstw edukacji i sprawiedliwości o wprowadzenie takich zmian w prawie, by pracownicy naukowi i studenci, którzy chcą wykorzystywać znajomości lub protekcję, byli surowo karani.

 

"Stop nepotyzmowi i protekcji na uczelniach. Domagamy się, by ministerstwo sprawiedliwości sprawdziło, czy polskie prawo wystarczająco mocno ściga te karygodne zachowania" - mówi rzecznik stowarzyszenia Marcin Gołaszewski.


Dodaje, że jego organizacja oczekuje, iż ministerstwo edukacji zaproponuje takie zmiany na wyższych uczelniach, które uniemożliwią wykorzystywanie znajomości przy przyjmowaniu na studia czy zaliczaniu egzaminów. Podobnych kroków członkowie stowarzyszenia oczekują od rektorów szkół wyższych.


"Jesteśmy zbulwersowani tym, co dzieje się ostatnio na uczelniach. Coraz częściej słyszy się o protekcji, układach" - oburza się Gołaszewski.


Jego zdaniem, przykładem na to jest niezgodne z prawem przyjmowanie dzieci znanych prawników na wydział prawa Uniwersytetu Gdańskiego czy "doniesienia prasowe na temat pani Barbary Giertych, która na egzamin na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza przychodzi w towarzystwie swojego męża Romana Giertycha".


(PAP)

UPDATE command denied to user 'lgrantstudia'@'10.21.20.18' for table 'studiuj_articles'
 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone