Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Matura tuż, tuż... A co potem? Czy już zdecydowaliście, jaki kierunek wybrać? A może wciąż macie mętlik w głowie i nie wiecie, czy lepsza byłaby informatyka, czy może historia?
Studiuj.pl rusza z nowym działem, gdzie dowiecie się na czym polegają studia prawnicze, ekonomiczne, socjologiczne i wiele, wiele innych. Przybliżymy Wam pokrótce ciekawe, te bardziej i mniej znane kierunki studiów. Mamy nadzieję, że nasze charakterystyki pomogą wam w tym trudnym wyborze.

Jeśli stoisz przed wyborem życiowej drogi, jeśli nie wiesz na jakie studia złożyć podanie - najpierw poszukaj informacji. Poczytaj o zawodach, spójrz na nasz dział Co studiować? - może tam znajdziesz wskazówki. Wybierz się na tzw. otwarte drzwi, porozmawiaj ze znajomymi studentami, przejrzyj informatory. Nie myśl tylko o modnych kierunkach - są modne dzisiaj, mogą przestać być nimi wkrótce. Zastanów się nad swoimi uzdolnieniami, pomyśl co jest Twoją słabą i silną stroną.

W wyborze profesji przyda Ci się krytyczna ocena własnych możliwości Jeśli jesteś przedstawicielem tzw. humanistycznej części swojej klasy - nie szukaj szans na kierunkach, które będą wymagać od Ciebie kucia regułek, wzorów, rozwiązywania zadań matematyczno - fizyczno - chemicznych. Jeśli masz uzdolnienia językowe, pomyśl nad uczelniami na których te zdolności wykorzystasz - jeśli nie sama filologia, to może kierunek, na którym j. obcy jest podstawowym językiem wykładowym? Znajomość języków jest dziś kapitałem samym w sobie, przekonasz się o tym bardzo szybko, już na starcie drogi zawodowej.

Nie wybieraj pochopnie. Rozważ wszystkie plusy i minusy zawodu, w którym widzisz swoją przyszłość. Musisz widzieć wszystkie aspekty przyszłego zawodu, nie idealizować go. Przemyśl decyzję sto razy - decydując się na konkretny program studiów, siłą rzeczy wpuszczasz się w pewien kanał: kierunku, możliwości zawodowych, grupy przyjaciół itd. Jeśli masz to robić pod przymusem, pod wpływem chwilowej fascynacji czy mody - lepiej weź zimny prysznic. Jeśli chcesz zdawać na kilka kierunków czy uczelni - poznaj konkretne daty egzaminów wstępnych. W przeciwnym wypadku może się okazać, że je Twoich planów niewiele wyjdzie bo np. chcesz zdawać na anglistykę, a na wybranych przez Ciebie uczelniach egzamin jest tego samego dnia...Mamy nadzieję, że nasze charakterystyki kierunków pomogą Ci w wyborze i znajdziesz to, czego szukasz.

Życzymy powodzenia!

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone