Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Prawo

MS

Kierunek modny od wielu lat. Jeśli potrafisz logicznie myśleć, sprawiedliwie oceniać, przekonywać innych i na dodatek robisz to z klasą, potrafisz się wysłowić, pisać, kojarzyć fakty, wysnuwać racjonalne wnioski i masz poczucie sprawiedliwości - wybierz wydział prawa.


Na studiach prawniczych poznasz doktryny prawne, prawo pracy, procedury prawne, historię prawa od starożytności, jego poszczególne dziedziny, takie jak : prawo karne, cywilne, handlowe, podatkowe, międzynarodowe itd. Problem zaczyna się po studiach. Jeśli nie zrobisz dwu-trzyletniej aplikacji (na którą musisz się dostać, a to bywa trudne) nie powinieneś liczyć na pracę w zawodzie. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie innej pracy, a nie masz  tzw. "poparcia" w osobie wujka-adwokata : jeśli naprawdę będziesz dobry  masz szansę na aplikację.

Zawód prawnika zawsze był w cenie, wydaje się, że długo jeszcze nie zabraknie dla nich pracy. Coraz więcej spraw będzie załatwianych w sądach, a instytucjom będą potrzebni prawnicy ze znajomością prawa handlowego, czy giełdowego.

Rekrutacja na prawo przewiduje zazwyczaj egzamin pisemny i ustny. Zwykle zdaje się historię oraz wiedzę o Polsce i świecie współczesnym. Jednak od kandydatów na studia wymaga się również śledzenia na bieżąco aktualnych informacji mediach. Oprócz Ciebie będzie kandydowało około 5- 9 osób. Ten zawód stawia przed Tobą duże wymagania, daje też wiele satysfakcji. Możesz zostać prokuratorem, sędzią, adwokatem, radcą prawnym, specjalistą prawa handlowego, pracować w bankach, agencjach ubezpieczeń, policji, służbach celnych...

 

Zobacz też :

Czy warto studiować prawo?

Prawo na UŚ

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone