Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Public relations

Anna Woźniczka

Public relations to wyrażenie, które stosunkowo niedawno weszło do polskiego języka. Próby jego przetłumaczenia np. na stosunki publiczne jak dotąd są dość nieporadne.

Public relations to jednocześnie nazwa kierunku, którego popularność w naszym kraju stale wzrasta. Można go już studiować m. in. w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

Czym właściwie jest PR? To przede wszystkim budowanie i utrzymywanie pozytywnego wizerunku firmy czy instytucji poprzez jej ciągły kontakt z otoczeniem, a więc klientami, mediami itd., a także za pośrednictwem działań promocyjnych. Ze względu na szybko zmieniające się otoczenie taka komunikacja staje się obecnie niezwykle ważna

Studenci public relations, popularnie zwani pijarami bądź pijarowcami, w toku nauczania zdobywają jednocześnie wiedzę ekonomiczną i humanistyczną. Uczęszczają na wykłady z ekonomii, marketingu, ale także z politologii, etyki, czy prawa autorskiego. Dużą część zajęć stanowią ćwiczenia, np. z komunikacji społecznej, technik multimedialnych czy techniki badań społecznych, warsztaty medialne, spotkania z dziennikarzami bądź rzecznikami prasowymi.

Osoby pragnące kształcić się w tym kierunku powinny cechować się dużą otwartością, umiejętnością komunikowania się z ludźmi, wysoką kulturą osobistą oraz kreatywnym podejściem do rozwiązywania problemów.

Na absolwentów public relations czekają posady rzeczników prasowych lub specjalistów ds. PR w prywatnych przedsiębiorstwach, a także organizacjach politycznych i społecznych.

Zobacz także:

Z czym się je public relations? 

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone