Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Logistyka

Anna Woźniczka

Przeglądając oferty pracy można zauważyć, że ostatnio najbardziej poszukiwanymi specjalistami są menedżerowie do spraw logistyki. Dzieje się tak dlatego, iż coraz większe znaczenie na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku, ma odpowiednia dystrybucja i magazynowanie produktów. W związku z tym kolejne uczelnie decydują się na uruchomienie kierunku logistyka. Specjalność taką oferują zarówno politechniki, jak i akademie ekonomiczne czy uczelnie prywatne.

Logistyka, mówiąc najogólniej, bada zjawiska i procesy determinujące przepływ produktów i  informacji oraz  dostarcza odpowiednich metod i instrumentów kształtowania tego przepływu. Skomplikowane? W praktyce praca w charakterze logistyka może polegać na wdrażaniu systemów dystrybucji, bądź analizie i kontroli przepływu wyrobów gotowych z magazynu aż do ostatecznego nabywcy.

Od specjalistów w tej dziedzinie wymaga się zdolności analitycznego myślenia i jednocześnie umiejętności całościowego widzenia problematyki przepływu produktów, a także znajomości odpowiednich metod zarządzania tym przepływem. Studenci logistyki powinni ponadto cechować się dużą kreatywnością oraz skłonnością do podejmowania ryzyka. Jednocześnie praca na tym stanowisku jest bardzo odpowiedzialna.

W programie studiów obok przedmiotów ogólnych, jak ekonomia czy zarządzanie znajdują się zajęcia z przedmiotów logistycznych, np. podstaw logistyki, logistyki międzynarodowej, zarządzania logistycznego, projektowania systemów logistycznych. Studenci mają też szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce, np. podczas wizyt w przedsiębiorstwach czy instytucjach.

Logistyka to z pewnością kierunek z przyszłością. Jego absolwenci raczej nie mają problemów ze znalezieniem pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, a jeśli dodatkowo języki obce nie są im obce, kariera międzynarodowa stoi przed nimi otworem.

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone