Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Kosmetologia

Aleksandra Danielczok

W dzisiejszych czasach wiedza o kosmetykach to coś więcej niż tylko hobby. To także kierunek studiów, zapewniający w dodatku całkiem niezły zawód. Od fachowego kosmetologa wymaga się przede wszystkim rzetelnej wiedzy medycznej. Dziedziny, na których należy się znać po ukończeniu studiów to przede wszystkim dermatologia, immunologia, alergologia, chemia surowców kosmetyków, itp.

Szkoły kształcące kosmetologów działają przy niektórych Akademiach Medycznych, np. w Akademii Medycznej w Łodzi lub w Bydgoszczy. Powstały również wyspecjalizowane szkoły fizjoterapii i kosmetologii, które również kształcą wykwalifikowanych kosmetologów. Specjalność: kosmetologia możemy także studiować w ramach kierunku Zdrowie publiczne na niektórych Akademiach Medycznych.

Przedmioty, z którymi prawdopodobnie zetkniecie się na tym kierunku to: anatomia, fizjologia, patofizjologia, histologia, dermatologia, fizykoterapia, immunologia, alergologia, chirurgia plastyczna, chemia surowców kosmetycznych, receptura kosmetyku, technologia form kosmetyku, biochemia, podstawy estetyki i makijażu, zasady prawidłowego żywienia i dietetyka. Studenci nabywają wiedzę na temat nowoczesnych metod działania kosmetyków, ogólnego i miejscowego leczenia dermatologicznego wybranych przewlekłych dermatoz, jak również wpływu podstawowych czynników fizycznych na czynności organizmu oraz  procesy patologiczne. Poznajcie także niekonwencjonalne techniki kosmetyczne, jak aromaterapia i homeopatia oraz zapoznają się z głównymi założeniami zdrowego odżywiania, ważnego z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej.

 Ukończenie studiów kosmetologicznych kończy się najczęściej uzyskaniem tytułu licencjata. Na niektórych uczelniach (np. na Wyższych Studiach Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) można podjąć dwuletnie studia uzupełniające magisterskie. Studia licencjackie państwowe najczęściej przebiegają w trybie wieczorowym, w związku z czym są płatne. Kosmetologię można także studiować prywatnie. Kryterium rekrutacyjnym jest zwykle rozmowa kwalifikacyjna.

Kosmetolog posiada wiedzę powalającą mu na fachową pomoc pacjentowi zarówno ze skórą zdrową jak i z defektami. Absolwenci kosmetologii znajdują zatrudnienie w zakładach kosmetycznych, laboratoriach, zakładach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, w dziedzinach, takich jak dystrybucja i sprzedaż kosmetyków czy badania aplikacyjne produktów kosmetycznych.

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone