Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Fizyka informatyczna

KM

Zainteresowani zatrudnieniem w firmach zajmujących się sprzedażą i instalacją sprzętu komputerowego oraz wdrażaniem systemów operacyjnych i oprogramowania komputerowego powinni zwrócić uwagę na studia o specjalności fizyka informatyczna.

Absolwenci tego kierunku mogą także szukać pracy w administracji publicznej różnych szczebli, przy uruchamianiu i rozwijaniu oprogramowania

Na Uniwersytecie Śląskim oraz na Akademii Świętokrzyskiej nabór na tą specjalność odbywa się przez konkurs świadectw z fizyki i matematyki. Na Politechnice Śląskiej kwalifikacja odbywa się na podstawie umów ze szkołami średnimi lub sprawdzianu pisemnego z matematyki lub fizyki.

Plan studiów zawodowych specjalności fizyka informatyczna na Wydziale Matematyczo-Fizyczno-Chemicznym w Katowicach obejmuje: blok przedmiotów podstawowych z następujących dziedzin: podstawy fizyki, elementy matematyki wyższej, matematyczne podstawy informatyki, elektronika oraz blok przedmiotów specjalistycznych, w którym znajdują się: podstawy architektury współczesnych platform sprzętowych (komputery osobiste, stacje robocze, komputery main frame), systemy operacyjne (DOS, rodzina Windows, OS/2, UNIX/Linux), instalacja, konfiguracja i użytkowanie sieci lokalnych (Novell) oraz praca w sieci rozległej (Internet), systemy gromadzenia, przetwarzania i prezentowania danych (tworzenie i zarządzanie bazami danych, graficzna prezentacja danych), wykorzystanie środków multimedialnych w przetwarzaniu informacji, języki programowania (C, C++, Java).

Na Politechnice Śląskiej studia z Fizyki informatycznej to studia w dużym stopniu interdyscyplinarne. Przez pierwsze trzy lata zdobywa się wiedzę matematyczno-fizyczno-techniczną. Na tym etapie studiów prowadzone są wykłady, laboratoria i ćwiczenia rachunkowe.

Absolwenci tych specjalnością po otrzymaniu dyplomu licencjata będą mogli kontynuować studia na 2-letnich, uzupełniających studiach magisterskich o specjalności informatyka

 

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone