Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

FELIETON

My, prości ludzie a zarazem niezwykli - więcej własnych przemyśleń!

Monika Radzio

Irytują mnie ludzie których nie rozumiem. Bezczelne stwierdzenie? Nie jestem tolerancyjna? Nie wydaje mi się - choć może? - nie wiem. W każdym razie nie rozumiem pewnych ludzkich zachowań - pewnych zwykłych na pozór przechodniów, tamtej kelnerki, tamtego taksówkarza, tego polityka a nawet tych polityków. czyżby ograniczona możność patrzenia na świat mnie ogarnęła? Widzę tylko rzeczy które chcę zobaczyć?, choćby ktoś podstawił mi przed nos gotowe danie z ludzkich myśli i przepisem jak one powstały dla lepszego zrozumienia to i tak ich nie pojmę? Za dużo, zdecydowanie za dużo obserwuję. Ale to nie jest zwykłe gapiostwo czy też zboczenie tajnego detektywa. Tu chodzi o szczegóły. Może to po prostu znaczyć o pedantycznej dokładności. Może - ale nie znaczy - nie w moim przypadku. I to mnie męczy coraz częściej (ale jest coś co mnie męczy jeszcze bardziej).

Wydaję wyroki nieświadome, a mimo to wydając je czuję się jako reprezentant władzy - władzy być może bezużytecznej. Rozmyślam, często widzę rzeczy których w ogóle nie powinnam była widzieć czy te się ich domyślać. Nie jestem wścibska, nigdy bym nie śmiała się zapytać kogoś wprost o rzeczy, które przychodzą mi do głowy o danej osobie, tylko dlatego żeby zaspokoić swoje nie potwierdzone wizje. Wolę poczekać na dalszy bieg wydarzeń, rozwój ludzkiej psychiki. Nie mam prawa ich kwestionować, najmniejszych nawet gestów - wiem. W świecie materialnym ludzie pełnią pewną służbę z konieczności - jest ona naturalna - chcą żyć jak najlepiej. Dla jednych życie dostatnie, dla innych religijne są najwyższym tabu. Myślą o nim tak samo, zawsze pozostają świadomi lub nie świadomi i wiernie lub nie wiernie mu służą. I to jest to co mnie najbardziej męczy, drażni, wywołuje u mnie mdłości, nieprzyjemne dreszcze i zmarszczki na mojej twarzy. Niech sobie ten gatunek, Ci ludzie: ten biznesmen, ta modelka, ten fryzjer, ta kasjerka, ten gej a nawet ta dziwka, robią co chcą, ale niech myślą swoim rozumem, nie schematami, nie stereotypami, nie tym 'jak powinno' być - bo to co i jak powinno być zależy od Nas. To wszystko tworzymy My, prości ludzie a zarazem niezwykli. Mam dość typowych stwierdzeń, łatwych marionetek, działań ograniczonych nie wytłumaczonymi zasadami. Stwierdzenia typu: tego nie powiem bo nie wypada, tego nie zrobię bo się nie opłaca, z tego zrezygnuję bo będzie łatwiej e.t.c., nie są mi obce, choć staram się ich unikać - jestem po prostu leniwym buntownikiem.

Apeluję? - nie- za oficjalne i wyniosłe.

Upominam? - nie - nie jestem mędrcem czy Bogiem, chociaż z jednej strony nie ma nic złego w myśleniu, że jest się jednym z Bogiem, ponieważ jako dusze jesteśmy jakościowo Mu równi, ale nigdy nie staniemy się ilościowo tożsami z Najwyższym Panem i Władcą.

Przeklinam? - tak, wszystkich o ciasnych horyzontach, wszystkich bez wyobraźni, wszystkich bez marzeń, wszystkich, których nie rozumiem bo mnie irytują.

UPDATE command denied to user 'lgrantstudia'@'10.21.20.18' for table 'studiuj_articles'

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności ze treść felietonu. Opinie wyrażane w tekście są wyłącznie opiniami autora.

Czekamy na Twoje opinie! A może też chcesz napisać jakiś felieton? Napisz do nas: redakcja@studiuj.pl

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone