Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

Kurs przygotowawczy do egzaminu na studia

Po wybraniu szkoły wyższej nadchodzi czas na dokładne przyjrzenie się egzaminowi, który nas czeka. Z roku na rok egzaminy wstępne na studia różnią się od siebie zarówno sama formą jak i zakresem wymaganego materiału. Na łamach tej strony, już za kilka dni, będziemy prezentować najlepsze oferty szkół prowadzących kursy przygotowawcze.

Kursy organizowane są przez cały rok. Zaczynają się jesienią lub na wiosnę i trwają od 3 do 6 miesięcy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w dni powszednie lub w weekendy. Grupy liczą od 10 do 14 osób w zależności od ilość chętnych.

Sprawdzenie wiedzy możliwe jest również podczas intensywnego kursu przygotowawczego. Trwa on zaledwie 14 dni a zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty włącznie. Termin rozpoczęcia to początek czerwca, zaledwie kilka dnia przed egzaminem. Jest on preferowany głównie przez osoby, które nie chciały zaprzątać sobie głowy egzaminem wstępnym na studia podczas przygotowań do matury.

Biorąc udział w kursie można z pierwszej ręki dowiedzieć się wiele o egzaminie. Prowadzący nauczyciele akademiccy wiedzą jakiego rodzaju były zadania, testy w latach poprzednich. Zaletą uczęszczania na kurs przygotowawczy jest niewątpliwie "przerobienie" wyselekcjonowanego materiału, z którego wiedza przyda się na 99%. Tak zainwestowane pieniądze na pewno nie pójdą na marne.

Nie należy jednak zapominać, że samo uczęszczanie na kurs nie zagwarantuje pomyślnego zdania egzaminu. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie oraz od poziomu wiedzy Twoich konkurentów. Jeżeli uczyłeś się systematycznie, opanowałeś niezbędny materiał, rozwiązałeś dziesiątki testów na pewno dasz sobie radę i dostaniesz upragniony indeks na wymarzone studia.

Życzymy powodzenia!

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone