Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

Rankingi uczelni

Od kilkunastu lat wiele instytucji w Polsce zamieszcza różnego rodzaju rankingowe listy szkół wyższych. Uczelnie oceniane są według wielu kryteriów. Maturzystom często pomaga to w wyborze szkoły. Znajdziesz tu wszystkie licząca się w Polsce (a także i za granicą!) rankingi oraz komentarze do nich.

Rankingi zawsze wzbudzały kontrowersje. Sama idea ułożenia listy szkół wedle pewnego porządku jakościowego była podważana. W istocie, każda rzetelna ocena jakości kształcenia musi być tak wieloskładnikowa i tak wewnętrznie zróżnicowana, że ułożenie rankingu mechanicznie, wedle sumy uzyskiwanych przez uczelnię punktów, wydaje się być nadużyciem. Oponenci rankingów podnosili także pytania w rodzaju: "co uczyni czasopismo prowadzące ranking, gdy wiodące uczelnie odmówią w nim udziału?" lub: "co uczyni w sytuacji, gdy żywić będzie podejrzenia, co do rzetelności podawanych przez uczelnie informacji?". Odpowiedzmy od razu na te wątpliwości: ranking prowadzony profesjonalnie przez czasopismo cieszące się społecznym uznaniem potrafi się z takimi zasadzkami uporać.

Ale wszystkie uczelnie z pewnością chciałyby się znaleźć w czołówce takich zestawień. Prezentujemy najpopularniejsze rankingi w Polsce.

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone