Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

ROZWÓJ

Dobra uczelnia i trafnie wybrany kierunek studiów w dużej mierze mogą zdecydować o Twojej przyszłości. Sytuacja na rynku pracy sprawia, że pracodawcy mogą przebierać wśród absolwentów. Co zrobić, aby odnaleźć się jako absolwent? Jak czerpać satysfakcję z edukacji i zdobywania doświadczenia? W którym kierunku się rozwijać? Przewidujemy, jakie będą wymagania w przyszłości i co zrobić, aby im sprostać. Radą służą: psycholog, trener, doradca zawodowy...

Sytuacja studenta na rynku pracy nie jest dobra - to wiemy wszyscy. Jak ogłosił GUS, bezrobocie w skali kraju wyniosło w styczniu 18,7 proc. Jakie kroki warto poczynić i dlaczego, by nie dołączyć do grupy bezrobotnych? Czas najwyższy się nad tym zastanowić.

Analizując sytuację studenta na przykładzie województwa mazowieckiego, które cechuje najniższa stopa bezrobocia w kraju, nie jest najlepiej. Według danych Mazowieckiego Urzędu Pracy w marcu 2002 na samym Mazowszu absolwenci stanowili 5,2 proc. ogółu bezrobotnych (18.939 osób). Niepokojący jest fakt systematycznie wzrastającej liczby nie zatrudnionych absolwentów szkół wyższych. W marcu 1999 r. było to - 5,9 proc., w marcu 2000 r. - 7,4 proc., marzec 2001 r. -10,4 proc., marzec 2002 r. - 15,2 proc. Absolwenci szkół wyższych stanowili też w kwietniu 2002 15,8 proc. ogółu bezrobotnych absolwentów.

Jednak nawet wbrew statystykom i różnorodnym trudnościom spróbować można, korzystając z doświadczeń innych studentów i zaleceń specjalistów, odnaleźć na rynku pracy własne miejsce, osiągnąć osobisty sukces.

(witryna "Pierwsza Praca" MGPiPS)

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone