Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

STUDIA

STUDIA

2004-10-21 "Co studiować?", Paweł Młodożeniec

(...)

2004-06-18 "Jak nie dać się zwieść",

Prywatnych szkół wyższych namnożyło się w Polsce bez liku. Ogłoszeń o naborze do nowopowstałej szkoły pojawia się teraz coraz więcej. Tymczasem (...)

2004-06-01 "Zarządzanie systemami produkcyjnymi - czyli jak produkować na miarę naszych czasów?", Paweł Dykowski

Na Politechnice Śląskiej od 1995 roku funkcjonuje Wydział Organizacji i Zarządzania Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie co taka stricte ekonomiczna dziedzina (...)

2004-05-06 "Z czym się je public relations?", Wojciech Różański

Na jednym z forów dyskusyjnych tego serwisu pojawiły się głosy o niezbyt dokładnie opisanej kwestii pod tytułem "public relations". Jest to (...)

2004-04-16 "Dentysta-sadysta! Wywiad ze studentką stomatologii", Anna Siry

Z życia studenta, czyli rozmowy (nie) kontrolowane na temat studiowania czaszek :), znaczy się stomatologii.
Tym razem prezentujemy wywiad z Basią, (...)

2004-04-14 "PKA oceniła!", Katarzyna Stempniewicz

Państwowa Komisja Akredytacyjna skontrolowała już połowę szkół wyższych. Chociaż większość uzyskała ocenę pozytywną lub warunkową, kilkanaście zostało sklasyfikowanych negatywnie. Poniżej prezentujemy (...)

2004-03-03 "Dzienne czy zaoczne?", Aleksandra Danielczok

Wielu maturzystów staje przed dylematem czy wybrać studia dzienne czy zaoczne. Choć pierwsza opcja jest zdecydowanie popularniejsza, coraz więcej ludzi decyduje (...)

2004-01-13 "Studia w "Ziętku"",

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach jest pierwszą niepaństwową szkołą wyższą w województwie śląskim. Od sierpnia 2000 (...)

2003-10-24 "Socjologia - i co dalej?", Katarzyna Pałucha

Maturzyści stojący przed koniecznością wyboru kierunku studiów często zadają sobie pytanie czym po skończeniu studiów będą się mogli zająć zawodowo. Pytanie, (...)

2003-10-21 "Uczelniane opowieści", Malwina Dubiel

Jak co roku także i w tym tematem tabu wśród studentów (zwłaszcza tych z pierwszego roku) ponownie stały się historyjki o (...)

2003-10-14 "Najpopularniejsze kierunki studiów i specjalności kształcenia w roku akademickim 2002/2003",

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu przeprowadziło analizę liczby studentów pod kątem kierunków studiów i specjalności kształcenia. Z analizy wynika, iż spośród (...)

2003-10-06 "Elektronika i Telekomunikacja w Gliwicach",

Od dawna moje zainteresowania oscylowały wokół komputerów. Od początku liceum planowałem studiować informatykę. Plan ten jednak został zmieniony z prostego powodu: (...)

2003-08-19 "Wolne miejsca na uczelniach",

Nie dostałaś się na wymarzoną uczelnię? Zdążyłeś już przeczytać nasz poradnik? I co teraz?! Nie wszystko jeszcze stracone. Są jeszcze miejsca, (...)

2003-08-01 "Co studiować?",

Na przełomie klasy trzeciej i czwartej większość uczniów zastanawia się nad własna przyszłością. Bardzo często nie (...)

2003-07-14 "Kto studiuje na uczelniach państwowych, a kto na prywatnych?", Anna Lach

Według powszechnie panującej wśród studentów opinii, dzieci bogatych rodziców idą na przysłowiową łatwiznę i składają dokumenty na uczelnie płatne. Kosztuje ich (...)

2003-06-18 "Najbardziej popularne kierunki studiów",

Ministerstwo Edukacji podało dane o najbardziej popularnych kierunkach studiów. W ubiegłym roku wśród dziennych kierunków na państwowych uczelniach najbardziej oblężone były (...)

2003-04-21 "Reżyseria dźwięku na Akademii Muzycznej w Warszawie",

Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, to podobno najlepsza uczelnia artystyczna w Polsce. Uczelnia jest w stosunku do „normalnych” uniwersytetów (...)

2003-04-14 "Czy warto studiować prawo?", Pablo Mendez

Bezpowrotnie minęły czasy, w których świadectwo maturalne było przepustką do świata ludzi pracujących. Dzisiaj, można by rzec, wykształcenie wyższe staje się (...)

2003-04-11 "Politechniki",

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych przyznała pierwsze akredytacje.


Akredytacji na pięć lat (2002/2003 - 2007/2008) udzielono: (...)

2003-04-01 "Prawo na UŚ",

Kiedy decydowałem się na studia prawnicze, wydawało mi się, że wystarczy przejść egzamin wstępny, a później będzie „z górki”. Niestety to (...)

2003-04-01 "Dylematy. Kogo posłuchać w podjęciu ostatecznej decyzji?",

Podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów nie zawsze jest wyłącznie sprawą przyszłego studenta. Często zdarza się, iż rodzice sadzą, iż ...wiedzą (...)

2003-03-21 "........O Psychologii pół żartem, pół serio...", Justyna Halemba

........niektórym się wydaje, że czubkiem można zostać ot tak, ni z gruchy, ni z pietruchy. Że na przykład zwyczajnie szykujesz się (...)

2003-02-24 "PKA ocenia",

Panstwowa Komisja Akredytacyjna oceniła jakość procesu kształcenia szkół wyższych w Polsce. Oceniono zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne. (...)

2002-07-07 "Napisać czy kupić - oto jest pytanie...", Edyta Willim

Rynek handlu pracami magisterskimi obecnie przeżywa swój rozkwit, w Internecie aż roi się od zachęcających ofert: „Dbamy o Twój czas”, „Zaoszczędzisz (...)

2001-02-20 "Po prostu WIP…", Kamil Wiśniewski

Zastanawiasz się pewnie, czy czasem autor nie przekręcił nieco akronimu określającego potocznie „bardzo ważną osobę”, a jeśli się nie zastanawiasz i (...)

2001-02-15 "AWF w Katowicach",

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach to wyjątkowa uczelnia pod wieloma względami. Jej nazwa mówi już sama za siebie, że jest to (...)

2001-01-08 "Akademia Ekonomiczna w Katowicach",

Studia dzienne na Akademii Ekonomicznej to doskonała lekcja surviwalu. Niektóre firmy szkoleniowe organizują takie zajęcia dla biznesmenów za grube pieniądze, a (...)

2000-03-10 ""Gdy Ci w duszy gra..."",

... to startuj na Akademie Muzyczną. Jest to uczelnia, która ma bardzo specyficzny charakter. Każdy, kto interesuje się muzyką i śpiewem (...)

""W nauce jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki"
- E. Kant"
,

Jestem osobą, która kończy właśnie studia i zostałam poproszona o napisanie kilku słów dla tych, którzy dopiero na studia się wybierają. (...)

 

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone