Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

STUDIA

Dylematy. Kogo posłuchać w podjęciu ostatecznej decyzji?

Podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów nie zawsze jest wyłącznie sprawą przyszłego studenta. Często zdarza się, iż rodzice sadzą, iż ...wiedzą lepiej.

Typowy schemat:


Imię i Nazwisko: Jaś Kowalski


Profil psychologiczny: chłopak z romantyczną duszą, marzący o tym, aby spełniać się w środowisku krakowskiej cyganerii. Marzy o studiach na ASP. Każde machnięcie pędzlem jest dla niego hołdem dla Picasso, Matejki i innych wielkich tego świata...


Państwo Kowalscy: marzą o Jasiu- przyszłym doktorze nauk medycznych; w końcu ciężkie czasy nadchodzą, leki coraz to droższe.


[...] Jasiu, jak możesz być takim egoistą i nie myśleć o własnej rodzinie?! [...]


A teraz pozwolę sobie – przepraszam za zuchwałość- zaapelować do wszystkich Jasiów i Małgosi tego padola! Bądźcie sobą! Słuchajcie swoich marzeń, swoich pragnień, gdyż nikt inny tylko Wy sami będziecie musieli znosić siebie przez jakieś kolejne 60 lat! Życzę Wam odwagi, aby wyszła z Was dusza niepokornych James’ów i Jimm’ów!


Pamiętajcie, że... „ nie zostanie Wam przebaczone za zmarnowanie świtu”.


Bez względu na to jaki kierunek studiów wybierzecie, to jeśli będziecie dobrzy w tym co robicie, odniesiecie sukces! Ale warunek jest jeden. Musicie czuć, że się samorealizujecie. Spełniajcie własne ambicje, a nie te niespełnione należące do kogoś innego.


Rozpoczęcie studiów na jednym kierunku wcale nie oznacza, że musi to być nasze dozgonne zajęcie. Studia to fantastyczny okres w życiu- moim i Waszym- przyszli studenci! Służy temu, aby rozwijać horyzonty myślowe, aby poznać inne aspekty otaczającej nas rzeczywistości. Ile to osób rozpoczyna równolegle drugi kierunek studiów! Jeden indeks, to jeszcze nie wszystko na co może być stać pracowitego żakaJ


Poza tym dyplom z socjologii lub biologii wcale nie przeszkadza w pracowaniu w przyszłosci na stanowisku menedżera banku. Liczy się osobowość człowieka, kreatywność oraz chęć zwojowania swiata!


Przepraszam wszystkich szanownych rodziców za buntowniczy charakter tego niby to- felietoniku J


Chcielibyście dać swoim dzieciom gwiazdkę z nieba. Pozwólcie im jednak na wybór własnej, tej jedynej... upatrzonej... wymarzonej....


Czeka na przykłady Waszej szalonej odwagi na to, by studiowac to co się naprawdę kocha!


Napisz do nas: biuro@studiuj.pl

 

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone