Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? Bądź na bieżąco, podaj swojego maila

STUDIA

Reżyseria dźwięku na Akademii Muzycznej w Warszawie

Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, to podobno najlepsza uczelnia artystyczna w Polsce. Uczelnia jest w stosunku do „normalnych” uniwersytetów i politechnik niewielka, mieści się w jednym budynku, posiada poza tym filie w Białymstoku. Od innych akademii muzycznych różni się m.in. tym, ze posiada jedyny w Polsce wydział Reżyserii Dźwięku – niektórzy twierdzą, że to niesamowity, unikalny, elitarny wydział, ale myślę, ze to duża przesada.

Studiowanie reżyserii dźwięku jest niewątpliwie bardzo iekawe. Program studiów jest niesamowicie różnorodny, uczy się tam zarówno matematyki, elektroniki, akustyki i tym podobnych „ścisłych” przedmiotów, jak również estetyki, historii muzyki itp. Studia są wymagające, głównie pod względem czasowym. Spowodowane jest to przede wszystkim dużymi brakami sprzętowymi, co sprawia, że aby np. wejść do studia, trzeba zapisać się dobrych parę dni wcześniej, i z reguły wolne są tylko godziny nocne. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Panuje jednak bardzo miły zwyczaj dopuszczania do większości sprzętu studentów już od pierwszego roku, nie zdarza się sytuacja „ nie dotykaj, bo zepsujesz”, chociaż sprzęt jest naprawdę kosztowny i występuje w ilościach deficytowych. Cały wydział liczy obecnie niecałe pięćdziesiąt osób na wszystkich latach, co powoduje dość ścisłe związki pomiędzy większością studiujących, no i przede wszystkim z najcudowniejszą osobą na wydziale, jaką jest pani pracująca w dziekanacie.
Największym problemem podczas studiów są same egzaminy wstępne, które trwają tydzień i są dość... wszechstronne:
1) Kształcenie słuchu i harmonia – pisemne i ustne.
2) Matematyka i fizyka – pisemne i ustne.
3) Kolokwium z kierunku studiów – ustne (czyli po prostu rozmowa
kwalifikacyjna).
4) Język (do wyboru – angielski, niemiecki, francuski, rosyjski)
– pisemnie.
5) Egzamin humanistyczny.
6) Egzamin praktyczny z wybranego instrumentu.

Z reguły w ostatnich latach jest około 4-5 osób na miejsce, połowa odpada po części pisemnej. Na egzaminach jest również bardzo przyjemnie. Podczas egzaminów bez problemu można dostać na tydzień akademik, położony tuż koło Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu z luksusowymi pokojami dwuosobowymi. Podczas roku szkolnego również można mieszkać w akademiku, ale jest on stosunkowo drogi (430 zł miesięcznie). Do egzaminów dobrze przygotowują kursy, prowadzone w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od lutego do czerwca. „Przygotowują”, to chyba nie najlepsze słowo, na kursach po prostu można się dowiedzieć, czego dokładnie będą wymagać na egzaminach i jest to naprawdę bardzo przydatne, gdyż wymagania są nieco nietypowe, na pewno bardzo specyficzne.
Najczęściej zadawanym pytaniem jest „a co właściwie można robić po
tej waszej reżyserii..” Są dwie katedry – reżyserii muzycznej i reżyserii dźwięku w filmie. Pierwsza, to po prostu fonografia – uczy się nagrywać od muzyki poważnej, poprzez jazz, aż do typowej muzyki rozrywkowej. Specjalizacja filmowa to po prostu dźwięk w filmie, w bardzo szeroko
pojętym znaczeniu tego słowa.
Studia są naprawdę bardzo ciekawe i fascynujące, chociaż często męczące, ale z czystym sumieniem – serdecznie polecam.

 

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   Ściągi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
Dążę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatnościPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone