Login:  
  Hasło:  
  Rejestracja    
studia
 
Katalog UczelniTrendy Kursy PrzeciekiJęzyki obceSłowniczek Kartki Finanse Spis zawodów  
Chcesz wiedzieć więcej? B±dĽ na bież±co, podaj swojego maila

Prosto z uczelni

Na Politechnice Wrocławskiej powstało Centrum Informacji dla Naukowców

Regionalne Centrum Informacji dla Naukowców otwarto w czwartek na Politechnice Wrocławskiej. Centrum, przeznaczone przede wszystkim dla zagranicznych badaczy rozpoczynaj±cych pracę na wrocławskich uczelniach, pomoże im w rozpoczęciu życia w nowym miejscu. Będzie także pomagało naukowcom polskim.

Wrocławskie centrum jest jednym z dziesięciu, które tworz± Polsk± Sieć Centrów Informacji dla Naukowców. Stworzone zostało z inicjatywy Komisji Europejskiej i Ministerstwa Nauki i Informatyzacji. W programie, poza krajami Unii Europejskiej, uczestnicz± także m.in. Turcja, Szwajcaria, Rumunia, Bułgaria i Norwegia.

UŁATWIAJˇ START W NOWYM MIEJSCU

"Chodzi o takie informacje, które ułatwiaj± życie w nowym miejscu zamieszkania, pocz±wszy od znalezienia mieszkania i szkoły dla dzieci po kursy językowe" - mówi szefowa wrocławskiego centrum, Monika Polińska.

Polscy badacze będ± mogli uzyskać pomoc w zorganizowaniu wyjazdów zagranicznych, znalezieniu pracy w innych krajach, pozyskiwaniu stypendiów naukowych i ¶rodków na badania.

"Naukowcy polscy mog± liczyć na pomoc w przy tworzeniu wniosków. Wiemy dobrze, z jakich powodów takie aplikacje s± najczę¶ciej odrzucane"- przekonuje Monika Polińska.

STYPENDIA I ZAGRANICZNI PRACOWNICY

Z centrum będ± również korzystały instytucje badawcze, które mog± liczyć na pomoc w kwestii przyjmowania zagranicznych pracowników i dostępnych stypendiów.

Pod adresem www.eracareers-poland.gov.pl znajduje się strona internetowa, na której umieszczone s± wszelkie informacje na temat centrum.

(PAP)

 

 
   Rozwój
   Rankingi
   Kursy
   Testy
   Matura
   Syllabusy
   Olimpiady
   ¦ci±gi
   Zestawy
 
Czy naprawdę zasługujesz na miano studenta?
Tak, to moje marzenie
D±żę do tego
Czasami się nad tym zastanawiam
Nie wiem
Spoczko hiphop ziomal
KontaktOchrona prywatno¶ciPartnerzy
O nasReklama
Copyright 2004 by studiuj.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone